Styl wczoraj oraz dziś

Król Niebios owszem wielce męczył Hioba, iż zmusił go tym do wypowiedzenia skrajnych słów: „Niech przepadnie dzień mojego urodzenia i noc, podczas gdy powiedziano: [...] Dlaczego kamagra nie umarłem po wyjściu z łona? [...] Po co się daje życie strapionym, bycie złamanym na duchu, co śmierci czekają na próżno, szukają jej z większym natężeniem aniżeli skarbu w roli; cieszą się, skaczą z radości, weselą się, że doszli aż do grobu. [...] Niech spełni Jahwe moje życzenie! Oby się zgodził mnie rozbić a przeciął pasmo moich dni!” (3, 3-22 i 6, 8-9). Wypowiedź ta świadczy o wielkim bólu oraz uczuciu beznadziejności. Hiob w akcie desperacji woła do Boga o odebranie mu życia – cudownego daru, kto trzeba czcić i pielęgnować. Słowa te stoją na pograniczu grzechu oraz to też jest w celu mnie wielce niepokojące. Stwórca na skroś zsyłane na Hioba tortury zmusza go aż do tego, by postąpił pomimo naukom Pana. By zwątpił w Jego dobro i sprawiedliwość: „Dlaczego dokuczasz mi, powiedz! Przyjemnie Ci mnie uciskać, rezygnować twórczość swoich rąk natomiast sprzyjać radzie występnych? [...] Teraz w tym momencie znam
kamagra Twoje zamiary. Czekałeś wręcz przeciwnie na mój grzech, nie chcesz mnie odłączyć od chwili winy.” (10, 2-14), „Bo strzały Boga tkwią we mnie, moja jestestwo truciznę ich pije..

Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, co może skutkować opóźnieniem w wyświetlaniu komentarza. Nie ma potrzby wysyłania go ponownie.

Tema de Wordpress , Anuncios Clasificados , tłumaczenie: Themesy WP