Wiadomości dziennikarskie

Dziennikarstwo owe nader współczesny styl. Tysiące maturzystów banalnie wytwarza się upolować w zasadzkę mniemania, iż, by zostawać pismakiem, przystaje póść na studia: “dziennikarstwo”. Nic bardziej błędnego.

Pasztet ten nie ma korzeni w projekcie studiów, ani w nieudolnych lektorach. Warsztaty, ćwiczenia dopełniane na takich studiach wytwarzają istoty do pisania tekstów/paragrafów, gromadzenia dźwięku bądź obrazu, autoprezencji a czegokolwiek scementowanego z zakładem redakcyjnym.

Ambaras leży prawdziwie dokąd indziej.

Istot zakładu redaktorskiego wyszkolisz sie w 3-6 miesiąców pracy/pragmatyki w piewrszej, normalniejszej korekty. Resztki nuże nie.

Co z tego, iż maksymalnie uformujesz piramidkę informacji? Co z owego, że wydołasz zbierać słowa nie ucinając głoski oraz zachowując dynamikę wypowiedzi? Co z tego, że mają płynne pióro?

Odparuję: NIC, jeżeli nie jesteś fachowcem w żadną sferze. Tylko znając się na czymś możesz o tym ciekawie zapisywać/mówić/protokołować/porównywać/cokolwiek.

Bez specjalności będziesz rzemieślnikiem, który potrafi urządzenia, ale nie skreśli niczego ciekawego. Nie stanie się tak toteż, iż nie sprostasz, ale dlatego, iż będzie brakować Owi pobocznej noezy. Dzięki niej zdołałbyś tworzyć wnikliwe porównania, odnosić się do składników renomowanych tylko fachmanom, przedstawić jakieś ciekawostki, umieć człecze/respekty zw. z daną dziedziną, oraz przede wszelkim “opowiadać” z odbiorcą w języku jaki intelekcie.

Jeśli naprawdę chcesz pozostać żurnalistą idź na geografię, gospodarkę, fizykę, filozofię, biologię, relację, pełnomocnictwo…cokolwiek… byle nie na dziennikarstwo. Przez skończone studia pod rąsią będziesz mieć naukowe radiostacje, czasopismem, czy stacje TV i właśnie tam przyuczysz się zakładu wydawniczego, przy gratki w czymś rzeczowym się specjalizując.

To temuż dotyczy PRowców, jacy po przebyciu pijaru, czy dziennikarstwa nie umieją narzucić badawczego napisu dotyczącego np. wędkarstwa…oraz nie daruj belzebubie przyjdzie im pisać dla IT….

Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, co może skutkować opóźnieniem w wyświetlaniu komentarza. Nie ma potrzby wysyłania go ponownie.

Tema de Wordpress , Anuncios Clasificados , tłumaczenie: Themesy WP