Agencja ratingowa Standard & Poors ogłosiła rozszerzenie swojej sieci biur wraz z o…

Agencja ratingowa Standard & Poors ogłosiła rozszerzenie swojej sieci biur wraz z otwarciem nowego oddziału w Polsce. Dyrektorem Regionalnym na obszar Europy Środkowej i Wschodniej oraz Dyrektorem Zarządzającym polskiego przedstawicielstwa został Marcin Petrykowski.

 

Biuro w Warszawie będzie centralą S&P na region Europy Środkowo-Wschodniej, koordynującą działania i strategię firmy na rynkach kapitałowych regionu.

 

- Naszym celem jest wspieranie rozwoju płynnych i efektywnych rynków kapitałowych
w regionie poprzez łączenie uczestników rynków lokalnych z gospodarką globalną
i wzmacnianie transparentności dla inwestorów. Na siedzibę centrali S&P w regionie Europy Środkowo-Wschodniej wybraliśmy Polskę ze względu na jej strategiczne położenie, rosnące umiędzynarodowienie biznesu oraz rozwijający się rynek papierów dłużnych- mówi Marcin Petrykowski. -Dzięki tej decyzji, S&P zyskało unikalną lokalizację do oferowania pełnej gamy usług ratingowych i analizy kredytowej, wraz z szerszą ofertą grupy McGraw Hill Financial, w skład której wchodzą produkty analityczne, informacje finansowe i serwisy indeksów giełdowych -dodaje Petrykowski.

 

S&P po raz pierwszy podniosło rating Polski do poziomu inwestycyjnego w kwietniu 1996 roku. Od tego czasu kraj stał się liderem w regionie dzięki zdywersyfikowanej i odpornej na wahania gospodarce, wspartej przez doskonale funkcjonujący sektor bankowy. Obecnie długoterminowy rating waluty zagranicznej Polski wynosi A-.

 

- W perspektywie najbliższych 4 lat spodziewamy się stabilnego wzrostu PKB Polski do poziomu od 2,5% do 3% rocznie. W naszej ocenie, w dłuższym horyzoncie czasowym Polska nadal będzie przyciągać zagranicznych inwestorów, szczególnie ze względu na fakt, że jej dynamicznie rosnący krajowy i zagraniczny rynek finansowania dłużnego jest najbardziej rozwinięty w Europie Środkowo-Wschodniej -mówi Marcin Petrykowski.

 

- Firmy z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej coraz aktywniej pozyskują finansowanie na globalnych rynkach kapitałowych i w związku z tym doceniają korzyści, jakie oferują im ratingi Standard & Poors wefektywniejszym zarządzaniu inwestycjami, dostępie do kapitału, kontroli ryzyka czy zarządzaniu produktami inwestycyjnymi- komentuje Zeynep Holmes, Dyrektor Regionalny S&P na region Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki. – Cieszymy się
z perspektyw, jakie otwiera przed nami nowe biuro w Warszawie. Wraz z dołączeniem Marcina do naszego zespołu pozyskaliśmy bogate doświadczenie, ugruntowaną wiedzę i lokalne relacje biznesowe. Wszystko to pomoże nam zbudować silną obecność w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, regionie który od dawna stanowi dla nas kluczowy rynek wzrostu.

Marcin Petrykowski będzie koordynował realizację strategii S&P dla Europy Środkowo-Wschodniej, zarządzał działalnością firmy w tym regionie oraz promował wśród inwestorów
i emitentów użytkowanie ratingów jako globalnych punktów odniesienia w ocenie wiarygodności kredytowej, stanowiących kluczowe wsparcie w dotarciu na lokalne i międzynarodowe rynki kapitałowe. Obecnie agencja S&P ma mocną pozycję w regionie – rating S&P posiada już ponad 70 emitentów z Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Marcin Petrykowski dołączył do S&P z J.P. Morgan Corporate and Investment Bank, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Wykonawczego linii biznesowej Investor Services na region Europy Środkowo-Wschodniej, Rosji, WNP oraz Izraela. Jednocześnie był Wicedyrektorem Generalnym oddziału J.P. Morgan w Warszawie. Przed podjęciem pracy w londyńskim biurze J.P. Morgan w 2007 roku, przez pięć lat pracował w Citi Corporate and Investment Banking, zajmując się bankowością korporacyjną dla Polski i regionu.

 

Standard & Poors posiada obecnie 12 biur w regionie EMEA – Europa, Afryka i Bliski Wschód,
w tym w Londynie, Paryżu, Frankfurcie, Sztokholmie, Mediolanie, Madrycie, Warszawie, Moskwie, Istambule, Tel Awiwie, Johannesburgu i Dubaju. W regionie tym pracuje około 450 analityków pokrywając ratingami ponad 2,5 tys. emitentów.

Szybka pożyczka przez Internet

Zostaw komentarz

Uwaga: moderacja komentarzy jest włączona, co może skutkować opóźnieniem w wyświetlaniu komentarza. Nie ma potrzby wysyłania go ponownie.

Tema de Wordpress , Anuncios Clasificados , tłumaczenie: Themesy WP